۵G جیست ؟

۵G جیست ؟

اصطلاح ۵Gبه نسل بعدی شبکه تلفن همراه دلالت می‌کند. از زمانی که شبکه۴G گستره زیادی از نواحی را پوشش می‌داد، شاهد پیدایش شبکه‌های LTE، LTE پیشرفته و XLTE اوپراتور ورایزن بوده‌ایم که پهنای باند وسیعی را دارا هستند.

هسته شکل‌گیری تمام این پیشرفت‌ها یکی بوده و زیر چتر حمایت ۵G ساخته ‌شده است. ۵Gبه‌عنوان جانشین واقعی ۴G شناخته‌ شده و در مجموعه‌ای به‌مراتب متفاوت‌تر از شبکه‌های امروزی عرضه خواهد شد.

دانستن تفاوت‌های بین این شبکه‌ها ضروری است، چراکه عملکرد گوشی شما بسیار به کانکشنی که انتخاب کرده‌اید، بستگی دارد و اهمیت آن فراتر از علامتی است که به‌عنوان نماد برقراری اتصال در بالای سمت راست صفحه‌نمایش گوشی شما ظاهر می‌شود

20161010143453

مهاجرت از ۳G به ۴G باعث ایجاد یک جهش بزرگ در راستای بهبود سرعت دانلود شد. درصورتی‌که قبل از آن استفاده از خدمات آنلاین سرویس‌هایی مثل Netflix با ۳G تقریباً غیرممکن بود. این ‌یکی از مواردی است که لزوم مهاجرت به ۴G را برای کاربران مطرح می‌کند.اما امتیاز فناوری جدید ۵Gتنها محدود به‌سرعت فوق‌العاده‌اش نیست، این فناوری به حل یکی از بزرگ‌ترین مشکلات امروز ما یعنی اتصال به یک کانکشن مورد اعتماد و سریع،‌ خواهد پرداخت. مهم نیست که کاربر نزدیک به پنجره بوده و داخل یا خارج ساختمان باشد، حتی اینکه در یک زیرزمین هم دفن شده باشد اهمیتی ندارد! اولین هدف ۵Gاین است که کاربر در همه شرایط به اینترنت دسترسی داشته باشد.

یکی از دلایلی که به چنین کانکشن قدرتمندی نیاز داریم، این است که ساپورت ۵G تنها محدود به اسمارت‌فون‌ها نیست و قابلیت پشتیبانی از دیگر ابزارها نظیر ساعت‌های مچی هوشمند، گجت‌های تناسب‌اندام و ترموستات‌های هوشمند خانگی را دارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.